За прошедшие сутки российские войска потеряли на войне с Украиной 1020 солдат и 765 БпЛА.
2026-01-19 09:56
Лікарські засоби можна буде купувати дистанційно під захистом держави.
Відповідний Закон (проект № 3615-1) "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про лікарські засоби" щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами" було прийнято в другому читанні та в цілому на засіданні Верховної Ради 17 вересня.
Законом врегульовано правовідносини у сфері дистанційної торгівлі лікарськими засобами та забезпечення захисту кінцевого споживача.
Згідно з текстом документа, підготовленим до другого читання, суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, може здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом (електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами), а також здійснювати доставку лікарських засобів кінцевому споживачу за умови виконання визначених у Законі вимог.
При цьому забороняється електронна роздрібна торгівля та доставка кінцевому споживачу:
- лікарських засобів, реалізація (відпуск) яких громадянам здійснюється за рецептами лікарів (крім відпуску таких лікарських засобів за електронним рецептом у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я);
- лікарських засобів, обіг яких відповідно до закону здійснюється за наявності ліцензії на провадження діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
- сильнодіючих, отруйних, радіоактивних та імунобіологічних лікарських засобів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.
Встановлення обов'язкової мінімальної кількості лікарських засобів і розміру мінімального замовлення при здійсненні електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами забороняється.
Суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, несе відповідальність перед кінцевим споживачем за збереження якості лікарського засобу та дотримання визначених виробником умов його зберігання, у тому числі під час доставки кінцевому споживачу лікарського засобу, реалізованого дистанційним способом, незалежно від того, здійснює він доставку власною службою доставки чи залучає для цього інших суб'єктів господарювання, а також несе адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил відпуску та доставки лікарських засобів відповідно до законодавства.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності.
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Читайте также
За прошедшие сутки российские войска потеряли на войне с Украиной 1020 солдат и 765 БпЛА.
2026-01-19 09:56
По состоянию на 18 января потери россиян за сутки составили более 800 дронов, 105 единиц автотехники и 33 артсистемы. По потерям живой силы - 830 оккупантов.
2026-01-18 08:33
По состоянию на 17 января потери россиян за сутки составили более 1100 человек личного состава. Также Силы обороны уничтожили много дронов и техники врага.
2026-01-17 08:25
На запрошення одного з керівників Ордену Домініканців у місті Лодзь, Maцея Біскупа до міста привезли відому виставку "Трибунал для Росії".
2026-01-14 21:34