Фармацевтическая компания "Дарница" проводит анализ и сбор иностранного опыта, а также исследований постковидного синдрома и его преодоления, чтобы обеспечить украинцев надежной информацией
2022-01-06 18:43
Заражені коронавірусом люди, в яких ще не почали проявлятися симптоми, можуть поширювати інфекцію через низку поверхонь в готельних кімнатах. Зокрема, передача вірусу може відбуватися через наволочки, простирадла і ковдри.
Про це пише Newsweek з посиланням на нове дослідження, опубліковане в журналі Emerging Infectious Diseases. Не зважаючи на відсутність симптомів, пацієнти починали лишати вірус на поверхнях вже через 24 години.
Щоб дізнатися більше про поширення SARS-CoV-2 людьми без симптомів, дослідники проаналізували мазки, зібрані в готельному номері, в якому два китайські студенти проходили карантинну ізоляцію. Вони вчилися за кордоном, але повернулися в Китай 19-20 березня. Одного з них видання умовно називає "студент А", а іншого - "студент Б". На момент повернення в рідну країну в жодного з них не було ані підвищення температури, ані будь-яких інших симптомів COVID-19. Однак, їх все одно відправили в готельну кімнату на 14-денний карантин.
Кожного ранку місцевий медичний персонал міряв їхню температуру тіла й перевіряв, чи не з'явилися симптоми хвороби. На другий день в студентів не було ані гарячки, ані інших симптомів. Але попри це, їхні тести на коронавірус були позитивними. Тож студентів відправили в місцеву лікарню на лікування. Лише через два дні в лікарняній палаті у "студента А" з'явився кашель і підвищена температура. На шостий день те ж саме сталося зі "студентом Б". Рентген виявив проблеми з його легенями.
Вчені зібрали мазки з поверхонь у готельній кімнаті, в якій перебували студенти, через три години після того, як їхні тести на коронавірус виявилися позитивними. Зразки були взяті з наволочок, ковдри, простирадл і рушників, а також з поверхні дверей, ручки змішувача у ванній, вимикачів світла, термостата в кімнаті, пульта дистанційного керування телевізора, дверних ручок у ванній, а також з туалетного сидіння й кнопки змивання. Студенти були єдиними людьми, які за досить тривалий час проживали в конкретній кімнаті. Готель був зачинений з 24 січня через карантин. Тож у нього не було мешканців. Для контролю дослідження, вчені зібрали аналогічні зразки з поверхонь у сусідній кімнаті, де ніхто не живе.
В кожній кімнаті вчені зібрали по 11 зразків (всього 22 зразки). Аналіз 8 з них виявився позитивним. 6 були з кімнати "студента А". Коронавірус знайшли на простирадлах, в підковдрі, наволочках, а також на рушниках. На змішувачі з ванної "студента Б" теж знайшли SARS-CoV-2, так само як і на наволочках. Як і варто було очікувати, всі зразки контрольної кімнати без мешканців були негативними. У наволочках і підковдрах кількість часточок вірусу була дуже високою.
"Нашим дослідженням ми показали потужне розповсюдження вірусу пацієнтами без симптомів, що співпадає з результатами інших досліджень. Але ми знайшли більше доказів того, як саме відбувається безсимптомна передача вірусу. На додачу, стало очевидно, що пацієнти без симптомів, але з високим вірусним навантаженням можуть дуже легко заразити середовище за дуже короткий час", - йдеться у висновках.
Тривалий контакт з об'єктами, схоже призводить до високого рівня зараження. Адже коронавірус знаходили на подушках і простирадлах, але не на дверних ручках чи вимикачах світла.
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Читайте также
Фармацевтическая компания "Дарница" проводит анализ и сбор иностранного опыта, а также исследований постковидного синдрома и его преодоления, чтобы обеспечить украинцев надежной информацией
2022-01-06 18:43
Украинские полярники со станции "Академик Вернадский" опубликовали видео, на котором пингвины шеренгами направляются к океану
2022-01-05 01:13
Умер известный украинский ученый-изобретатель Евгений Венцель
2021-01-15 18:10
Украина и Израиль совместно будут работать над созданием израильской вакцины от COVID-19
2020-12-14 20:32