Один із видів чаю виявився здатним привести до раку

2022-02-18 14:16

Источник: novynykrainy.com

Один із видів чаю виявився здатним привести до раку

Хоча чай здебільшого позиціонують за його корисні властивості, безпеку одного виду трав’яного чаю поставили під сумнів, оскільки його пов’язали з підвищеним ризиком розвитку раку. Йдеться про популярний чай мате.

Йерба мате, трав’яний чай, що традиційно подається в гарбузі з металевою соломинкою, широко рекламується завдяки високому вмісту антиоксидантів.

Насправді цей напій часто порівнюють із зеленим чаєм, а деякі джерела стверджують, що він містить на 90% більше антиоксидантів, ніж останній. Але, незважаючи на багатий склад мінералів, вітамінів та антиоксидантів, дослідження показують, що цей напій може підвищувати ризик деяких видів раку.

Онкологічний центр Memorial Sloan Kettering повідомляє: “Високі дози та тривале вживання чаю мате пов’язані з підвищеним ризиком раку простати, сечового міхура, порожнини рота, стравоходу, легенів, голови та шиї”.

Чай містить поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), які також містяться у смаженому м’ясі та тютюновому димі. Дослідження показали, що вплив цього канцерогену може мати серйозні наслідки для імунної, репродуктивної та неврологічної систем. В одному дослідженні, проведеному в Уругваї, вчені виявили, що у любителів мате ризик розвитку раку легенів у 60 разів вищий у порівнянні з любителями інших видів чаю. Дослідження проводилося на вибірці із тисячі дорослих уругвайців.

Просмотров: 0

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!