В столице Украины наблюдается рост заболеваемости гриппом и ОРВИ. Однако уровень заболеваемости пока что ниже эпидемического порога на 28,6%.
2022-01-24 19:33
Китайські вчені кажуть, що новий коронавірус неможливо викорінити остаточно. Тому в усьому світі зміцнюється консенсус, що патоген, швидше за все, буде повертатися знову і знову, як грип.
Про це пише TIME, додаючи, що збудник COVID-19 не зникне так само, як його близький брат SARS 17 років тому. Адже новий коронавірус заражає деяких людей, не викликаючи у них жодних симптомів на зразок підвищення температури. Ця група безсимптомних носіїв дуже ускладнює завдання повної зупинки поширення. Про це сказала група китайських вірусологів медичних дослідників у Пекіні.
У випадку SARS заражені люди ставали дуже хворими. Як тільки їх відділили від інших, передача вірусу припинялася. Але у випадку з коронавірусом Китай досі знаходить десятки заражених без симптомів кожного дня, хоча йому вже вдалося приборкати епідемію на своїй території.
"Швидше за все, ця епідемія буде співіснувати з людьми дуже довго, стане сезонною і буде підтримуватися людськими тілами", - сказав директор Інституту патогенної біології Джін Чі.
Між вченими і урядами по всьому світу формується консенсус, що вірус навряд чи зникне, попри дуже дорогі карантини, які зупинили майже всю світову економіку. Деякі експерти пропонують дозволити вірусу поширюватися, але контрольовано і в суспільствах з більшою кількістю молодих людей, наприклад, як в Індії. В цей час, більш старим суспільствам доведеться дотримуватися жорстких обмежень.
Директор Національного інституту алергічних й інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі сказав, що COVID-19 може стати сезонною хворобою. Як доказ він звернув увагу на поширення інфекції в південній півкулі Землі, де зараз триває зима. У світі понад три мільйони людей заразилися коронавірусом, а понад 210 тисяч загинули.
Президент США Дональд Трамп висловлював надію, що поширення коронавірусу сповільниться з сезонним потеплінням в північній півкулі. Але експерти в Китаї кажуть, що не бачать доказів, які б могли підтвердити таке припущення.
"Коронавірус дійсно чутливий до тепла, але лише якщо проведе 30 хвилин в середовищі з температурою на рівні 56 градусів за Цельсієм. Погода ніколи не стане настільки спекотною", - сказав голова кафедри інфекційних захворювань Вон Гуакін з Peking University First Hospital.
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Читайте также
В столице Украины наблюдается рост заболеваемости гриппом и ОРВИ. Однако уровень заболеваемости пока что ниже эпидемического порога на 28,6%.
2022-01-24 19:33
В Киеве в течение 30-й недели 2021 года зарегистрировано 4861 больных гриппом и ОРВИ, в том числе COVID-19, рост заболеваемости по сравнению с предыдущей неделей составляет 5,1%
2021-08-03 22:37
Министр здравоохранения Украины Максим Степанов предложил для прививочной кампании от сезонного гриппа осенью 2021 года приобрести дополнительно 2,5 млн доз препарата
2021-05-11 21:44
Нельзя доверять быстро разработанным вакцинам, лучше переболеть, чем привиться, — об этом твердят по всему миру. В интернете развивают активность коронаскептики и антиваксеры. К каким мнениям о ковиде стоит прислушаться, а к каким — нет — читайте в данном материале.
2021-04-23 12:46