Школа на карантині: коли буде останній дзвінок і ЗНО

2020-04-07 13:08

Источник: novynykrainy.com

Школа на карантині: коли буде останній дзвінок і ЗНО

З 12 березня всі школи і університети закрито. Але навчальний процес не зупинився: учні та студенти вчаться в онлайн-режимі. Наприклад, з 6 квітня в рамках проекту "Всеукраїнська школа online" 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України. Для підтримки цього важливого соціального проекту "Медіа Група Україна" відкриває вільний доступ до трансляцій уроків на платформі OLL.TV.

Поки що карантин продовжено до 24 квітня, але епідеміологи прогнозують, що надзвичайну ситуацію продовжать ще на два тижні або навіть місяць.

Коли закінчиться навчальний рік, чи будуть іспити і ЗНО.

Школи вперше перейшли на дистанційне навчання

Карантин – це не канікули. Школярі продовжують вчитися, але вдома. А ось те, як проходить дистанційне навчання, залежить від конкретної школи і вчителів. Є різні приклади.

Анастасія Кушніренко, мама першокласниці з Одеси, розповідає, що їм вчителька знімає відео на YouTube для самостійного перегляду, кожен день проводить конференції з математики та навчання грамоти через Zoom.

"Діти спілкуються, читають разом. Коли відправляємо виконані роботи, все перевіряє і дає відгук по кожній роботі, по кожній помилці. Вчителі-предметники знаходять цікаві відео за своїми предметами, намагаються давати інтерактивні завдання", – ділиться Анастасія Кушніренко.

Інші батьки скаржаться, що вчителі раз на тиждень скидають завдання для самостійної роботи і на цьому все, матеріал доводиться пояснювати самим батькам. А десь є проблема з доступом до інтернету, найчастіше – в селах, і не всі вчителі "дружать" з технологіями. Це все позначається на якості дистанційного навчання.

З 6 квітня для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проект "Всеукраїнська школа онлайн" – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали і YouTube-канал Міністерства освіти і науки.

У Київській школі №5 Печерського району перші дні карантину приділили навчанню вчителів. Деякі вчителі ніколи раніше не працювали навіть в Word, каже директор школи Світлана Олексюк.

"У нас в школі вчителі різних вікових груп, є й пенсіонери. Тому перші дні ми приділили навчанню вчителів працювати на платформі Google Classroom, оскільки деякі педагоги і до цього її використовували. Тому у нас не вийшло так, що кожен вчитель використовує різні майданчики. Через чотири дні після оголошення карантину ми запустили дистанційне навчання", – розповідає Світлана Олексюк, директор київської школи №5 Печерського району.

Проблеми з дистанційним навчанням виникають у сім'ях, де кілька школярів, каже Світлана Олексюк. Часто онлайн-уроки перетинаються у дітей різних класів і вони не можуть навчатися одночасно. Тому в школі вирішили проводити в день не більше двох уроків в онлайн-режимі по 20 хвилин. При цьому учні можуть зв'язуватися з учителем і консультуватися.

"У нас є учні, у яких немає комп'ютера, смартфона. Ми звернулися до всіх з проханням повідомити про це, і кому потрібно – ми передали ноутбуки. Деяких дітей батьки на початку карантину відвезли до бабусь і дідусів, де немає інтернету. Це велика проблема, яка дуже хвилює, і вона є по всій Україні. З учителями ми проблему вирішили – у нас троє педагогів живуть за межами Києва і у них немає комп'ютерів, ми теж відправляли їм ноутбуки, щоб вони могли вести дистанційне навчання, щоб вчителі не їздили в громадському транспорті", – розповідає Світлана Олексюк.

Коли закінчиться навчальний рік

Коли закінчувати навчальний рік – вирішують педагогічні ради шкіл, але не пізніше 1 липня. Такий роз'яснювальний лист Міносвіти опублікувало 31 березня. Школи повинні відштовхуватися від просування по навчальній програмі. Учні 11 класів навчатимуться до кінця червня, щоб заповнити прогалини в програмі і підготуватися до ЗНО.

Світлана Олексюк каже, що їхня школа зможе закінчити навчальний рік до кінця травня.

"Ми працюємо з дітьми за програмою, яка у нас є. Щодня ми даємо перевірочні завдання, щоб діти самі бачили, як вони засвоюють новий матеріал. Ми бачимо, що можемо дати весь матеріал, оскільки всі вчителі працюють по-чесному. Що стосується навчальних планів, ми завершимо навчальну програму до кінця травня і нам буде недоцільно продовжувати навчальний рік до 1 липня, тому що ми не втратили навчальні години", – зазначає Світлана Олексюк.

Від державного підсумкового іспиту учнів четвертих і дев'ятих класів звільнять. Міністерство освіти вже опублікувало наказ. А ось зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться незалежно від термінів карантину. Дати тестування просто можуть перенести. Зараз у Міносвіти розглядають два варіанти.

  1. Якщо карантин закінчиться до початку літа, то ЗНО стартує в останні тижні червня і закінчиться в середині липня. У такому випадку результати тестів оприлюднять наприкінці липня, а вступна кампанія розпочнеться з серпня.
  2. Якщо карантин продовжать до початку серпня, то ЗНО стартує в середині серпня і закінчиться до середини вересня. Таким чином, вступна кампанія триватиме до середини жовтня, а перші курси почнуть вчитися з листопада, решта за графіком – з 1 вересня.

Випускники вузів будуть захищати дипломи дистанційно

Вузам було простіше перейти на дистанційне навчання, ніж школам. Більшість університетів мають платформи і електронні матеріали. У Києво-Могилянській академії розповіли, що студентів досить швидко перевели на дистанційне навчання, тому що багато лекцій та інших матеріалів є в електронному форматі і викладені на платформі.

"Звичайно, не всі викладачі змогли швидко перемкнутися на дистанційний режим, велика кількість викладачів перевели значну частину активностей у письмові роботи. Це було відразу помічено завдяки постійному опитуванням студентів. Зараз ми активно допомагаємо їм. Проводимо тренінги, підключаємося віддалено і показуємо, як і що потрібно робити. Ми робимо все, щоб навчання не було переведено в самонавчання", – розповів Андрій Глебовец, декан факультету інформатики НаУКМА.

Більшість курсів підтримується всередині Moodle. Ще до карантину студенти могли завантажувати свої виконані завдання на платформу для перевірки викладачами, незалежно від того, були вони на парі чи ні.

"Якщо ми говоримо про молодших студентів – перший, другий, третій курси, то викладачі також проводять лекційні, практичні або лабораторні в Microsoft Teams чи Zoom. Збираються в невеликі групи по 10 осіб, де кожен студент захищає свої роботи", – розповідає Олександр Поддєнежний, керівник центру електронної освіти НаУКМА.

Студенти, які не випускаються в цьому році, закінчать навчальний рік за планом. Іспити та заліки Міносвіти рекомендує провести дистанційно за графіком. А якщо їх не можна провести віддалено, тоді університет може перенести на наступний рік. А ось випускникам вузів дозволили захищати дипломні роботи та складати іспити дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Просмотров: 0

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!