Национальное управление США по аэронавтике и исследованию космоса (NASA) сократило свой штат в россии на фоне напряженности между Вашингтоном и москвой после вторжения рф в Украину.
2022-04-05 14:13
Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" виявили найбільш ймовірного кандидата в чорні діри середньої (проміжної) маси. Подібні об'єкти вважаються "втраченою ланкою" еволюції чорних дір. Про це повідомляє сайт NASA.
"Астрономи знайшли чорну діру середньої (проміжної) маси", - йдеться в повідомленні.
Так, незвичайну чорну діру виявили в одній з прилеглих галактик, в сузір'ї Водолія.
Вчені відзначають, що раніше вже були знайдені кандидати в чорні діри середньої маси. Однак новий об'єкт є найбільш близьким до того, щоб його дійсно можна було віднести до такої.
Повідомляється, що чорні діри середньої маси набагато менше надмасивних чорних дір масою в мільйони і мільярди мас Сонця, яка розташовуються в центрах галактик, але набагато більше тих, які утворилися в результаті вибуху масивної зірки.
Відзначимо, що зараз вчені виділяють дві категорії чорних дір, які сильно відрізняються один від одного по масі. Надмасивні чорні діри знаходяться в центрах галактик, і вони важчі за Сонце в мільйони чи мільярди разів. Існують і менші об'єкти, так звані чорні діри зоряної маси, які з'являються в результаті гравітаційного колапсу великих світил.
Крім того, астрономи припускають, що повинні існувати і чорні діри так званої проміжної маси. Найімовірніше, саме таку дірку і вдалося виявити телескопу.
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Читайте также
Национальное управление США по аэронавтике и исследованию космоса (NASA) сократило свой штат в россии на фоне напряженности между Вашингтоном и москвой после вторжения рф в Украину.
2022-04-05 14:13
з 12 тысяч претендентов были отобраны шесть мужчин и четыре женщины.
2021-12-08 10:47
NASA присоединилось к созданию частной космической станции.
2021-12-03 15:37
Исследователи из НАСА хотят ускорить передачу данных из космоса за счет системы лазеров под названием LCRD, она отправится в космос в рамках программы космических испытаний спутника-6.
2021-11-22 17:57